طب سوزنی و پوست

درمان ,پوست ,پوستی ,بیماریهای ,سوزنی ,صورت ,درمان قطعی ,شادابی پوست ,بیماریهای پوستی پوست هم مثل سایر اعضای بدن بیماریهای خاص خود را دارد هرچند بیماریهای اعضاء داخلی بدن میتوانند علایم پوستی هم داشته باشند. نکته مهم دیگر اینست که پوست هم مثل سایر اعضاء بدن که با افزایش سن دچار تغییراتی میشوند طراوت خود را از دست میدهد و کم کم چروکهای پوستی زیاد میشوند. این یک روند طبیعی در بدن انسان است اما کاهی بدلایلی ممکنست بیماریهایی در پوست ظاهر شوند نظیر لکه های پوستی، جوش صورت و چروک زودرس پوست صورت و .... که نیازمند درمان هستند.

در برخورد با هر بیماری پوستی ابتدا باید بررسی کامل از نظر بیماریهای داخلی و بیماریهای شایع پوستی انجام شود و پس از تشخیص قطعی درمان مناسب شروع شود.

به یاد داشته باشیم بسیاری از بیماریهای پوستی قابل پیشگیری هستند و پوست بمنظور سلامتی نیازمند مراقبتهای پیشگیرانه  خاص خود است

سئوال اینست که آیا طب سوزنی در پیشگیری و درمان بیماریهای پوستی موثر است یا خیر؟ بر اساس تحقیقات علمی انجام شده طب سوزنی در کنار تغذیه صحیح و اصلاح شیوه های زندگی میتواند به طراوت و شادابی پوست کمک کند و در درمان جوشهای صورت و لکه های پوستی نیز کمک کننده است.

وقتی صحبت از درمان میشود انتظار مردم درمان قطعی و همیشگی است اما باید بخاطر داشت بدن انسان و بیماریهای آن از نظر علت هنوز کاملا" شناخته شده نیست و درمان قطعی بعضی از بیماریها هنوز صد در صد امکانپذیر نیست و بلکه بسیاری از بیماریها را میتوان تخفیف داد یا از پیشرفت آنها جلوگیری کرد.

تبلیغات سو، و سودجویانه در اینترنت با این عنوان که جوش صورت یا لکه های پوستی با یک دارو یا با طب سوزنی صد در صد تضمینی درمان میشود، ادعایی واهی است که به وفور دیده میشود یا حتی عده ای پا را فراتر گذاشته و مدعی گونه گذاری و کلفت کردن لب و رفع کامل چین و چروک پوست با طب سوزنی هستند که این ادعاها اغلب از طرع افراد غیر متخصص و سود جو مطرح میشود.

نهایت اینکه طب سوزنی به درمان جوش صورت و لکه های پوستی(کلاسما) و شادابی پوست میتواند کمک کند اما پاسخ به درمان صد در صد نیست

ادامه مطلب طب سوزنی و پوست ا