لزوم استفاده از ماسک مناسب به هنگام وقوع گرد و غبار و پدیده ریزگردها

ریزگردها ,پدیده ,ماسک ,غبار ,استفاده ,وقوع ,پدیده ریزگردها ,ماسک مناسب ,هنگام وقوع ,اطلاع رسانی ,لزوم استفاده ,اطلاع رسانی مناسب ,جندی شاپور اهو  

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اطلاع رسانی مناسب و به موقع به مردم رایکی از عوامل موثر در رابطه با پیشگیری از بیماری های ناشی از پدیده ریزگردها بیان کرد.

 

دکتر اسماعیل ایدنی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار وبدا، با اشاره به مزمن شدن پدیده ریزگردها در استان های غربی و جنوب غربی کشور، گفت: متاسفانه پدیده ریزگردها رو به افزایش است که این ریزگردها می تواند مشکلاتی برای سلامتی افراد مثل سوزش و خارش چشم، عوارض پوستی و مشکلات تنفسی برای افراد با بیماری های زمینه ای قلبی و ریوی ایجاد کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان این که اطلاع رسانی به مردم در خصوص ریزگردها و گرد و غبار در این مناطق خوب و مناسب بوده است، افزود: اطلاع رسانی مناسب باعث شد تا مردم این مناطق از تردد غیر ضروری در خارج از منزل خودداری کنند و یا در صورت خروج از ماسک مناسب استفاده کنند.
دکتر ایدنی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک مناسب به هنگام وقوع گرد و غبار و پدیده ریزگردها، اظهار داشت: ماسک ها انواع مختلفی دارند و بسته به درجه فیلتراسیون خود می توانند از ورود مواد با قطر کم به دستگاه تنفسی هم جلوگیری کنند.
وی افزود: به طور مثال ماسک N95 قادر است جلوی ورود ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون را هم بگیرد و مانع ورود این ذرات به دستگاه تنفسی تحتانی و ریه ها شود.
به گفته دکتر ایدنی، در هنگام وقوع گرد و غبار و پدیده ریزگردها بیشترین آسیب مربوط به مخاط بینی، دهان، چشم و پوست است.

ادامه مطلب لزوم استفاده از ماسک مناسب به هنگام وقوع گرد و غبار و پدیده ریزگردها ا